arduino ile robot

merhaba arkadaşlar , yapacağım proje için araştırma yapıyorum bildiğiniz gibi çizgi izleyen robot çok ama ben aksine çizgi izleyen robot değil tablete çizdiğin çizgiyi gidecek bir robot yapmak istiyorum mesela M harfi çizdim robot da M harfi şeklinde gitsin . yada dümdüz bir çizgi çizdim robot düz gitsin sonra sağa doğru çizgi çizdim robot sağa gitsin ama önünde engel olabilir bu engeli de anlasın ve benden komut beklesin .bu projenin yapım aşamasının daha kolay olması için fikirleriniz var mı ? öneri ve fikirlere açığım :)elimde rasberry pi ve arduino var onun haricinde bu projede kodları hangi programla yazabilirim . . teşekkürler

Biz forumunda bir Türk alt bölümüne yok çok da İngilizce olarak yazılan sonrası Lütfen

Please post your post in English too as we do not have a Turkish subsection on the forum

Google Translate said: (you might need some editing) hello friends, robot line as you know, did I'm doing research for the project following too, but I unlike line not following robot I want to make a robot will go to the line you drew on tablets such as the letter M drew robot get to form the letter M. or I draw a straight line robots you go straight and then I draw the right line robots you go to the right but could obstacle Do you have ideas to be easier this hurdle you understand and you wait for me to command .the construction of the project? I'm open to suggestions and ideas:) which programs can write code in this project other than that I've got rasberry and Arduino pin. . Thank you

Processing ile çizimi işleyip koordinatları arduinoya gönderebilirsiniz. buradaki projelere bakabilirsiniz. http://www.robimek.com/