nefunguje mi podmínka if

Prosím mohl by mi někde napověďět co dělám špatně.
Tento prográmek zkompiluji a nahraji na arduino uno.
Na seriovém monitoru se mi zobrazuje :1lichá,2lichá,3lichá atd.
Podle mne to vůbec nereaguje na podmínku if ale možná jen něco dělám špatně ale nevím co.
A když dám na konec ještě else napíše mi to chybovou hlášku 'else' without a previous 'if'.
„else“ bez předchozího „if“. Už vážně nevím proč.

int i = 0;

void setup () {

Serial.begin (9600);
Serial.println ("Start programu");
zpoždění (1000);
}

neplatná smyčka ()

{i = i + 1;
Serial.println (i);
zpoždění (500);}
if ((i / 2) * 2 == i);
{
Serial.println ("LICHA");
}
}
[/kód]

if ((i / 2) * 2 == i); //  ; ne

běžná chyba začátečníků; za) na konci znaku „if“ označuje konec příkazu „if“, takže to, co následuje, nic nedělá. Odstranit ;

Ahoj,

překlady google nejsou tak špatné. Pokud nechcete psát v angličtině, měli byste své dotazy napsat do češtiny do google translatoru a nechat google is english translate. Tento text jsem zadal v němčině do překladače Google a nechal ho přeložit do češtiny pomocí Google. Gramatika pravděpodobně není vždy elegantní, ale domnívám se, že jí můžete porozumět hned při prvním čtení.

Měli byste provést překladatelskou práci pro uživatele, kteří vám mohou pomoci.

mnoho pozdravů Stefan

Hello,

the google translations are not that bad. If you don't want to post in English then you should write your questions in Czech in the google translator and have google is english translate. I entered this text in German into the Google translator and had it translated into Czech by Google. The grammar is probably not always elegant, but I suspect you can understand it the first time you read it.

You should do the translation work for the users who could help you.

many greetings Stefan

it looks like the whole original post including code was google translated to Czech. which doesn't make sense

Děkuji

There has been a request to move this topic to a forum section more suited to the language. Unfortunately the forum does not have Czech section

@aloiz

you have brackets issues and wrong code try this

unsigned long i = 0;

void setup ()
{
  Serial.begin (115200); // No need to go slow, set your serial monitor to 115200
  Serial.println ("Start program");
  delay(1000);
}

void loop()
{
  i = i + 1;
  Serial.print (i);
  if ((i / 2) * 2 == i) {
    Serial.println (" IS AN EVEN NUMBER");
  } else {
    Serial.println (" IS AN ODD NUMBER");
  }